top of page

Nasza jednostka

Nasz jacht, którym niemal codziennie przemierzamy Morze Bałtyckie w poszukiwaniu ryb , to łódź po generalnym remoncie, doskonale wyposażona i wciąż budząca respekt. Szmugler mierzy 19,5 metrów długości i 5 metrów szerokości, a zabiera na swój pokład 21 osób.

 

Historia Szmuglera

Historia naszego Szmuglera jest niezwykle ciekawa. Początkowo jednostka pływała jako pilotówka, następnie została sprzedana osobie prywatnej i była używana w celach przemytniczych – stąd nasza nazwa. W latach 90-tych nasz Szmugler został porzucony i częściowo zatopiony w archipelagu wysp Gasso. Jednak w roku 2000 jacht został wykupiony i całkowicie odrestaurowany. Wszystko po to, aby mógł nam służyć niezawodnie jeszcze przez wiele długich lat.

 

Szmugler obecnie

Aktualnie to spalinowa jednostka pływająca po generalnym remoncie. Od maja 2016 roku jej armatorem jest firma MKM z Łeby. Po remoncie Szmugler nie tylko odmłodniał z zewnątrz, ale również zainstalowano w nim najnowocześniejsze urządzenia nawigacyjne, w tym radar, ploter, echosondę, GPS i autopilota. Silnik – SW 680 o mocy 220KM pozwala na osiągnięcie prędkości 13,5 węzłów (przelotowa 9,5). Dodatkowo zapewnia swoje załodze maksymalny komfort. Statek jest ogrzewany, dysponuje wygodną messą i pomieszczeniem, które posiada 8 koi. Na pokładzie znajduje się między innymi:

  • toaleta;

  • zlewozmywak;

  • kuchenka gazowa;

  • telewizor.

  • dysponujemy najlepszym sprzętem wędkarskim renomowanej firmy Konger, która objęła nas swoim honorowym patronatem.

 

Jak przygotować się do rejsu?

Chcesz przeżyć niezapomnianą pierwszą przygodę na morzu, ale nie wiesz jak się do tej wyprawy przygotować? Nic trudnego. Odzież - najlepiej zabrać ze sobą obuwie sportowe lub jeśli masz kalosze w razie ewentualnego deszczu. Pomocny będzie sztormiak lub kurtka przeciwdeszczowa. Sugerujemy zabranie polaru lub innej cieplejszej odzieży pod kurtę (pamiętaj, że na morzu jest niższa temperatura i trudniejsze warunki niż na lądzie). 

Koniecznie zabierz ze sobą - kanapki ( podczas rejsu poczęstujemy cię zupą rybną ugotowaną ze świeżo złowionych dorszy, a także woda, kawa i herbata będzie do twojej dyspozycji).

Sprzęt - kupuj u najlepszych, porównując wcześniej ceny tutaj . 

rejsy na dorsza Łeba
rejsy wędkarskie Łeba
bottom of page